Aktualności


Harmonogram wydawania żywności w ramach PO PŻ 2014 – 2020 w miesiącu lutym 2020 r.

2020-02-03

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarnowie informuje, że od dnia 10.02.2020 r. będą wydawane artykuły spożywcze w ramach Podprogramu 2019 Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Osoby, którym wydane zostały skierowania do otrzymania w/w pomocy, prosimy o zgłaszanie się po pomoc żywnościową według poniżej przedstawionego harmonogramu.

czytaj całość publikacji "Harmonogram wydawania żywności w ramach PO PŻ 2014 – 2020 w miesiącu lutym 2020 r."


Wolne miejsca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dąbrówce

2020-01-24

Informujemy, że Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrówce, gm. Aleksandrów dysponuje wolnymi miejscami dla osób niepełnosprawnych i starszych, zainteresowanych pobytem w w/w placówce.

czytaj całość publikacji "Wolne miejsca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dąbrówce"


Nowe skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej

2020-01-24

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarnowie informuje, że od poniedziałku 27.01.2020 r. będzie wydawał nowe skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej, tym razem na Podprogram 2019.

Podprogram 2019 realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa na lata 2014-2020 i współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

czytaj całość publikacji "Nowe skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej"


Ferie z Kartą Dużej Rodziny – gdzie skorzystać ze zniżek?

2020-01-14

W poniedziałek ferie zimowe rozpoczęli uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. To doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną, wspólnych zabaw i aktywności. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają powody do uśmiechu – w całej Polsce czekają na nich tysiące miejsc oferujących zniżki. To m.in. lodowiska, baseny, kina, muzea, sale zabaw i wiele innych.

czytaj całość publikacji "Ferie z Kartą Dużej Rodziny – gdzie skorzystać ze zniżek?"


Szansa aktywizacji zawodowej dla osób młodych bez pracy!!!

2020-01-13

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarnowie informuje, że Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie realizuje projekt pt. "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie opoczyńskim (V)".

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa I "Osoby młode na rynku pracy", Działanie 1.1 "Wsparcie osób młodych pozostającyh bez pracy na regionalnym rynku pracy - projekty pozakonkursowe", Poddziałanie 1.1.1 "Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego".

czytaj całość publikacji "Szansa aktywizacji zawodowej dla osób młodych bez pracy!!!"

Dołączona galeria:

nazwawyswietlana

Dołączone pliki:


Nieodpłatna pomoc prawna i mediacja w powiecie opoczyńskim

2020-01-09

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarnowie informuje, że na terenie powiatu opoczyńskiego funkcjonują 3 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i mediacji.

Punkty obsługiwane są przez adwokatów i radców prawnych wyznaczonych przez Okręgową Radę Adwokacką oraz Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych.

czytaj całość publikacji "Nieodpłatna pomoc prawna i mediacja w powiecie opoczyńskim"

Dołączona galeria:

nazwawyswietlana

  Zakończenie realizacji projektu pn. „Przebudowa wraz z rozbudową istniejącego budynku mieszkalnego w m. Żarnów wraz ze zmianą sposobu użytkowania dla potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci”.

  2019-12-23

  Powiat Opoczyński na terenie gminy Żarnów realizował projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu  Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Łódzkiego na lata 2014 -2020 pn.: „Przebudowa wraz z rozbudową istniejącego budynku mieszkalnego w m. Żarnów wraz ze zmianą sposobu użytkowania dla potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci”.

  czytaj całość publikacji "Zakończenie realizacji projektu pn. „Przebudowa wraz z rozbudową istniejącego budynku mieszkalnego w m. Żarnów wraz ze zmianą sposobu użytkowania dla potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci”. "

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


   Roztrzygnięcie zapytania ofertowego na świadczenie usług schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz usług schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych z terenu Gminy Żarnów

   2019-12-05

   W dniu 05.12.2019 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarnowie dokonał rozstrzygnięcia wyboru najkorzystniejszej oferty o udzielenie zamówienia publicznego, którego wartość nie przekracza kwoty 30 000 euro na realizację usługi pn. ,,Świadczenie usług schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz usług schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych z terenu Gminy Żarnów”.

   czytaj całość publikacji "Roztrzygnięcie zapytania ofertowego na świadczenie usług schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz usług schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych z terenu Gminy Żarnów"

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlana

    Wigilia dniem wolnym dla pracowników GOPS

    2019-12-02

    Informujemy, iż w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zmieni się organizacja pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarnowie.

    Dnia 24 grudnia 2019 r. (wtorek) w Wigilię Bożego Narodzenia Ośrodek będzie nieczynny.

    czytaj całość publikacji "Wigilia dniem wolnym dla pracowników GOPS "


    Zgłoś do ubezpieczenia członka rodziny - TO NIC NIE KOSZTUJE !!!

    2019-11-25

    Informujemy, że Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi realizuje projekt pn. "Dziecko w rodzinie", mający na celu zwrócenie uwagi rodzicom/opiekunom o obowiązku zgłaszania dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego.

    Zgodnie z art. 67 ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1373 ze zm.), zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia jest obowiązkiem ustawowych rodziców/opiekunów, a jego niedopełnienie może skutkować karą grzywny.

    czytaj całość publikacji "Zgłoś do ubezpieczenia członka rodziny - TO NIC NIE KOSZTUJE !!!"

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlana

     Otwarcie Powiatowej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Przystań” w Żarnowie

     2019-11-14

     Informujemy, że w Żarnowie powstała Powiatowa Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Przystań”. Inwestycję zrealizowano w ramach projektu pn. „Przebudowa wraz z rozbudową istniejącego budynku mieszkalnego w m. Żarnów wraz ze zmianą sposobu użytkowania dla potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci”. Całkowita wartość przedmiotowego projektu wynosi 1 580 820,92 zł, w tym 1 181 164,48 zł przyznane dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa.

     czytaj całość publikacji "Otwarcie Powiatowej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Przystań” w Żarnowie"

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      Ważna informacja dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

      2019-11-12

      Przypominamy, że od 1 stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny dostępna jest również w formie elektronicznej, tj. w formie aplikacji na urządzenie mobilne – smartfona.

      W związku z powyższym wszystkie osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny w formie tradycyjnej, które zawnioskowały o nią przed 1 stycznia 2018 r., do końca roku 2019 mogą nadal bezpłatnie domówić drugą elektroniczną formę tej Karty.

      Począwszy od 1 stycznia 2020 r. będzie się to wiązało z opłatą - 9,21 zł od Karty.

      czytaj całość publikacji "Ważna informacja dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny"


      Zapytanie ofertowe na świadczenie usług schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz usług schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych z terenu Gminy Żarnów

      2019-11-08

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarnowie zaprasza do składania ofert cenowych na świadczenie usług schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz usług schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych z terenu Gminy Żarnów

      czytaj całość publikacji "Zapytanie ofertowe na świadczenie usług schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz usług schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych z terenu Gminy Żarnów"

      Dołączone pliki:


      Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

      2019-10-24

      Od dnia 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów.

      Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      czytaj całość publikacji "Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów"


      Zmiana siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie

      2019-10-21

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarnowie informuje, że od dnia 28.10.2019 r. siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie będzie mieściła się w Opocznie przy ul. Rolnej 6 (numery telefonów do Urzędu pozostają bez zmian).

      czytaj całość publikacji "Zmiana siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie"


      „Przebudowa wraz z rozbudową istniejącego budynku mieszkalnego w m. Żarnów wraz ze zmianą sposobu użytkowania dla potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci” - realizacja projektu III kwartał 2019 r.

      2019-09-26

      Postępują prace budowlane wykonywane w zakresie inwestycji Powiatu Opoczyńskiego realizowanej w ramach projektu pn. „Przebudowa wraz z rozbudową istniejącego budynku mieszkalnego w m. Żarnów wraz ze zmianą sposobu użytkowania dla potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci”.

      czytaj całość publikacji "„Przebudowa wraz z rozbudową istniejącego budynku mieszkalnego w m. Żarnów wraz ze zmianą sposobu użytkowania dla potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci” - realizacja projektu III kwartał 2019 r."

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana       Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

       przejdź do góry...

       Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarnowie. ul. Opoczyńska 5, 26-330 Żarnów, tel. (44)757-70-36, faks: (44)757-70-36

       Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji